UAB steigimo procedūra, žingsnis po žingsnio | UAB steigimas

Steigiame Uždarąją Akcinę Bendrovę

Patalpinta kategorijoje [ UAB steigimas ]

UAB steigimo procedūra, Lietuvoje, yra gana paini, pilna popierizmo ir biurokratijos. Šiame įraše papasakosime, kokius žingsnius reikės atlikti ir kokias procedūras pereiti,  planuojantiems steigti savo įmonę ir pasirinkusiems būtent šį, ribotos civilinės atsakomybės, juridinį asmenį.

UAB registravimas

1. Visų pirma jums reikės įmonei pavadinimo. Galbūt šio žingsnio nevertėjo dėti prie steigimo procedūros, tačiau, iš patirties galime pasakyti, jog šioje vietoje galite sugaišti nemažai laiko. Sugalvojus bendrovei vardą, einate į VĮ registrų centro svetainę – čią, ir patikrinate ar tokio vardo dar nėra niekas užregistravęs. Net ir jeigu nieko nerandate, pavadinimas dar gali būti registruotas, bet kurioje iš Europos Sąjungos šalių, todėl nukeliavus į Registrų Centrą, pirmąjį kartą, teks pateikti prašymą vardo tikrinimui ir rezervavimui. Procedūra greita ir neskausminga, palaukę kelias dienas, gausite „popieriuką“ apie pavadinimo rezervaciją jūsų vardu. Kol atliksite visas uab steigimo procedūras, niekas Europos Sąjungoje nebegalės užregistruoti įmonės, jūsų rezervuotu pavadinimu. Priešingu atveju, gali nutikti taip, jog jums mindžiojant įvairių biurokratinių institucijų laiptus, jūsų pavadinimu kokioje nors šalyje kas nors užregistruos įmonę greičiau už jus. Pavyzdžiui Jungtinėje Karalystėje, tai galima padaryti per kelias valandas, sėdint namuose, internetu. Lietuvoje gi, jūs skaitote šį mūsų įrašą ir steigimo procedūrai sugaišite bent jau savaitę. Pavadinimo registravimas jums kainuos apie 80 litų.

P.S. tą pačią dieną, iškarto patariame nusipirkti ir interneto adresą. Kadangi, Lietuvoje pilna visokiausio plauko aferistų, kurie, nesigilinsim kaip, renka informacija apie naujai įsteigtas bendroves ir tokiu pavadinimu užregistruoją interneto adresą. Po to pasiūlys jums jį nusipirkti už, kokį 30 kartų didesnę sumą. Internetinio adreso registracija jums kainuos apie 35 litus.

Taigi, turėdami vardą, interneto adresą ir pasiruošę steigti bendrovę pereiname prie realios steigimo procedūros:

1. UAB steigėjai sudaro bendrovės steigimo sutartį. Sudarius sutartį, ją reikia pateikti notarui, kad ją patikrintų, patvirtintų ir uždėtų antspaudą. Kartu nešite ir kitus dokumentus, nurodytus 5-6 punktuose.

Steigimo sutarties pavyzdį galite parsisiųsti paspaudę sekančią nuorodą- uab-steigimo-sutartis.

2. Su sutartimi, keliaujate į banką ir pateikiate prašymą atidaryti kaupiamąją bendrovės sąskaitą, UAB įstatiniam kapitalui suformuoti.

3. Gavus sąskaitos numerį ir visus reikalingus popierius, į šią sąskaitą akcininkai perveda savąją įstatinio kapitalo dalį. Pavyzdžiui jei jūsų įstatinis kapitalas yra 10.000 ir jums asmeniškai, pagal steigimo sutartį, priklausys 33% akcijų, iš savo asmeninės sąskaitos arba banko pagalba pervedate 3300 Litų. Tą pačią procedūrą atlieka ir likę akcininkai.

4. Keliaujate į banką, pasiimti išrašo apie jūsų steigiamos įmonės sąskaitoje, esantį įstatinį kapitalą ir akcininkų sumokėtus įnašus.

5. Pradedame tvarkytis dokumentus.

 • Prašymą registruoti UAB’ą valstybiniame juridinių asmenų registre – JAR1.
 • UAB įstatus (Trimis egzemplioriais), pavyzdys – steigimo įstatai.
 • Patalpų, kuriuose yra registruojamas UAB, savininko sutikimas. Rašomas paprastai – leidžiu, tokiam ir tokiam asmeniui, asmens kodas, gyv. vieta., savo patalpose, esančiose, tokiu ir tokiu adresu, registruoti uždarąją akcinę bendrovę, parašas, antspaudas (jei savininkas yra juridinis asmuo).  Jeigu patalpos priklauso jums, tuomet reikia pateikti dokumentą su jūsų nuosavybės teisėmis.

6. Kai kuriais, išskirtiniais atvejais, gali reikėti ir papildomų dokumentų. Pavyzdžiui:

 • Leidimo iš Lietuvos valstybės teisingumo ministro, jeigu bendrovės pavadinime yra naudojamas žodis – Lietuvos.
 • Leidimo iš Katalikų Bažnyčios vyskupo, jeigu bendrovės pavadinime yra naudojamas žodis – Katalikų.
 • Leidimo iš Lietuvos konkurencijos tarybos.
 • Turto vertinimo atskaitos.
 • Licenzija vykdyti tam tikras veiklas (jeigu ji yra būtina).

7. Užpildžius visus dokumentus ir gavus notaro patvirtinimą, dar kartą keliaujame į registrų centrą, prieš tai užsukdami į banką ir sumokėdami apie 120 litų už įmonės registravimą ir pasiėmę su savimi kvituką apie sumokėtą įmoką. Registrų centre dar reikės užpildyti kelis lapus formų. Ir tuomet beliks laukti maždaug savaitę. Gavus įmonės pažymėjimą, reikia eiti į antspaudus gaminančią įmonę ir padaryti įmonei antspaudą. (P.S.) Neišmeskite jokių, kvitukų ir panašiai, kadangi egzistuoja visokiausių įdomių, lietuviškų įstatymų. Pavyzdžiui kvituką už antspaudo gamybą reikia saugoti bene dešimtmetį. Todėl viską viską, įskaitant kvitukus, prašymų kopijas ir ką tik gavote atlikdami UAB steigimo procedūrą, sudedate į įmautę ir kur nors saugiai pasidedate.

Įskaitant notaro paslaugas, UAB steigimas jums turėtų kainuoti apie 700 litų. Arba visuomet galite patikėti steigti įmonę profesionalams, tokios paslaugos kaina rinkoje, šiuo metu yra apie 1000 litų.

Sėkmės!

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.


Komentarų 2 “Steigiame Uždarąją Akcinę Bendrovę”

 • andrius
  8 Lapkritis, 2010, 11:34

  Ačiū už šitą informaciją. Padėjote

 • Agne
  15 Lapkritis, 2010, 10:51

  Išsamus straipsnis

Palikite komentarą